ZPRÁVY AKTUALITY Jižní čechy

Jedenáct lidí bylo evakuováno kvůli úniku CO

K úniku jedovatého oxidu uhelnatého došlo v nočních hodinách dne 6. března 2019 v bytovém domě v ulici K. V. Raise v Českých Budějovicích.

0

Před 4 měsíci

Jihočeští silničáři už spotřebovali více posypu, než za celou loňskou zimu

Může za to zejména letošní lednové počasí, kdy se střídaly noční mrazy s denními oblevami i intenzivní srážky.

0

Před 5 měsíci

Češi jezdí rádi na kole, v posledních letech vzniklo 3240 km chráněných stezek

Česká republika investovala do cyklostezek 1,9 mld. Kč z státního rozpočtu, délka chráněných cest pro cyklisty dosáhla 3 240 km.

0

Před 6 měsíci

Proběhl 13. ročník soutěže Český kapr 2018 a na druhém místě ve stříbrném pásmu se umístil Lukáš Kučera ze Švejk restaurantu

Lukáš Kučera vařil pokrm: Kapr tažený v bylinkové páře, fáš s mrkví, podávané s beluga čočkou, řepnou krustou, rybí krémovou omáčkou z kořenové zeleniny, špenátovou majonézou, máslovým fenyklem a pstružím kaviárem.

13

Před 6 měsíci

Požár kontejneru v Táboře způsobil škodu za 15 tisíc

Osádka cisterny profesionálních hasičů z táborské stanice byla ve středu (16. ledna) ve svém městě krátce před půl osmou večerní vyslána do Zborovské ulice, kde byl u místní základní školy ohlášen požár kontejnerů.

0

Před 6 měsíci

Fandíme pěstounství! Putovní výstava od ledna 2019 v Jihočeském kraji

Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s projektem MPSV „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“ připravil pro veřejnost putovní výstavu „Jsem pěstoun“.

0

Před 6 měsíci

Tomáš Petričák z Dubí Hory je prvním Čechem narozeným v tomto roce

Za Městský úřad Písek se ke gratulaci připojila Marie Cibulková, vedoucí odboru školství a kultury, který setkání zorganizoval.

0

Před 6 měsíci

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Vychutnejte si vánoční atmosféru Českého Krumlova, která Vás jednoduše pohltí - adventní a vánoční trhy, koncerty, betlémy, vánoční pohádky, andělský průvod městem, vánoční komentované prohlídky, andělské Kláštery.

0

Před 7 měsíci

Přihlaste se do soutěže Zlatý erb

Myslíte se, že právě web vaší obce je ten nejhezčí, nepřehlednější a vaši občané z něj získají mnoho užitečných informací? Pak neváhejte a přihlaste se do 21. ročníku soutěže Zlatý erb, která hodnotí nejlepší webové stránky měst a obcí.

23

Před 7 měsíci

Jihočeské nemocnice opět uspěly v projektu Nemocnice roku

Jihočeské nemocnice opět zaznamenaly úspěch v celorepublikovém prestižním projektu Nemocnice roku, který pořádá nezisková organizace HealthCare Institute.

30

Před 8 měsíci

Žáci ze strakonické školy mají novou učebnu

Tu slavnostně otevřeli ve Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole, Střední odborné škola řemesel a služeb ve Strakonicích (VOŠ, SPŠ a SOŠ) ve středu 21. listopadu.

7

Před 8 měsíci

Investice století českokrumlovské nemocnice

Po roce a osmi měsících od zahájení stavby byly v pátek 16. listopadu slavnostně otevřeny nové multifunkční pavilony, které lze při nákladech 180 milionů korun právem považovat za investici století v českokrumlovské nemocnici.

24

Před 8 měsíci

Výherci soutěže TschechischQuiz navštívili Jihočeský kraj

Dvojice studentek z Gymnázia Keimgasse v dolnorakouském Mödlingu prožila společně se svými spolužáky 4 dny v Jihočeském kraji.

10

Před 8 měsíci
uniweb18zpravyctverec