ZPRÁVY Kultura Jižní čechy

Výstava žáků ZUŠ: Pod hlubinami snů a za hranicemi fantazie

Dne 14. května se v Českých Budějovicích uskutečnila vernisáž výstavy žáků písecké základní umělecké školy s názvem „Pod hlubinami snů a za hranicemi fantazie“. Výstava plná živých soch, tance a různorodých výtvarných technik je k vidění v Krajském úřadu Jihočeského kraje až do konce května.

0

Před 2 dny Jiří Padevěd

PerníkoMAT v Samosolech láká turisty a místní

Na návsi v Samosolech u Jindřichova Hradce se otevřel proutěný koš plný perníků, který láká turisty i místní. Autorkou perníčků je Karolína Zavřelová, která spolu s Helenou Průšovou přišly s nápadem na perníkomat.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Max Švabinský poprvé v Písku: Výstava „Učitelé a žáci“

Galerie Dragoun v Písku představuje výstavu "Učitelé a žáci" (1.6.-1.9.2024), kde se poprvé v Písku objeví díla Maxe Švabinského, mistra kresby a grafiky. Výstava zkoumá vztahy mezi Švabinským, jeho žákem Františkem R. Dragounem, a Dragounovým žákem Daliborem Říhánkem.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Tábor zrekonstruuje plavecký stadion: Dotace 32,3 milionu!

Město Tábor provede rekonstrukci plaveckého stadionu, a to s podporou Národní sportovní agentury, která poskytla dotaci 32,3 milionu korun. Radnice pokryje zbytek nákladů. Oprava zahrne 25m bazén, ochozy, prosklenou fasádu a technologie.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Nezapomenutelný Food Day v Bechyni na konci května

Nezapomenutelný Food Day Festival v nádherném areálu zámku v Bechyni proběhne 25.5.2024. Nabídne různé světové kuchyně, od italských těstovin po asijské speciality a burgery. Kromě ochutnávek navštívíte špičkové street foody z celé ČR a užijete si skvělou atmosféru.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Dětská olympiáda v Č. Budějovicích

Měsíc před olympiádou v Paříži proběhne olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Slavnostní zahájení se uskuteční v neděli 23. června na Náplavce. Zahájení bude moderovat Daniel Stach a vystoupí Adam Mišík. Ceremoniály s předáváním medailí budou probíhat celý týden.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Muzejní noc v Domě gobelínů

Muzeum nabídne komentované prohlídky stálých expozic a nových výstav, jako jsou Čalounění a Krása paličkování. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné stánky s různými aktivitami a odpočívat v kavárně s kávou a domácími delikatesami.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Markýzy, žaluzie i vrata vám na míru vyrobí v Univers

Pořídili jste si nové bydlení v jižních Čechách nebo jste se pustili do rekonstrukce toho stávajícího? Jednou z věcí, kterou jistě budete řešit, je pořízení stínění nebo vjezdových vrat. Obojí se postará o váš komfort, navýší se i hodnota vaší nemovitosti. Aby vám ale žaluzie, markýza, vrata apod. dlouho sloužily, je třeba nepodcenit jejich výběr.

4

Před 2 týdny Mediální skupina Region24

Výstava starého řemesla paličkování

Výstava starého řemesla paličkování nabízí obrazy inspirované Muchou, Smetanovou Má vlast a Jindřichův Hradec. K vidění jsou také paličkované šperky a dečky. Výstava je otevřená do 21. srpna, kromě pondělí.

0

Před měsícem Miroslav Pucholt

Zámek Třeboň oživí hudba a tisíce květin

Historický zámek Třeboň ožívá díky květinové výstavě s hudebním doprovodem. Výstava, která se koná již po šestnácté, představuje tisíc různých květin, včetně 250 kusů osmi druhů Amaryllis.

0

Před měsícem Ester Vohradská

Daniel Herman provádí návštěvníky zámkem Hluboká

Bývalý ministr kultury, Daniel Herman, bude znovu průvodcem na zámku Hluboká ve dnech 27. dubna, 11. května a 1. června 2024. Prohlídky se konají v 13:40 a 15:10. Vstupenky a rezervace k dispozici.

0

Před měsícem Adam Wágner

Windsurfingový víkendový zážitek na Lipně

Přidejte se k víkendovému windsurfingu na Lipně v kempu Villa Bohemia. Užijte si vzrušení a pohodu, přístupné pro dospělé i děti od 7 let. K dispozici také paddleboarding, jóga, cyklistika a nevšední sporty.

0

Před měsícem Lenka Hubingerová

Martina Gerboca v Zámecké jízdárně Hluboká nad Vltavou

Připravte se na víkendy plné umění a kultury v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou! 13. 4. a 11. 5. proběhnou komentované prohlídky výstavy "Oko za oku, zub za zub!".

0

Před měsícem Ester Vohradská

Koncert dětských talentů ZUŠ F. Pišingera

V úterý 24.4.2024 se ve Wellness Hotelu Rezidence v Nových Hracech koná společný koncert žáků ZUŠ F. Pišingera a ZUŠ B. Jeremiáše. Nabídne široký výběr hudebních stylů a žánrů, skvělou příležitost k podpoře mladých talentů a nezapomenutelný hudební zážitek.

0

Před měsícem Jiří Padevěd
UNIWEB - weby od lidí pro lidi