ZPRÁVY Kultura Jižní čechy

Město Písek otevře své brány široké veřejnosti

Kancelář Smart Písek připravila na závěr října pro občany a obyvatele města týdenní akci nazvanou Hlava v Písku. Veřejnosti nabídne zejména jedinečnou možnost navštívit řadu míst spadajících do správy města, kam není za běžných okolností přístup.

0

Před 4 dny

Podzim je ideálním obdobím k výstupům na vrcholky Novohradských hor

Podzimní slunečné dny jsou ideálním obdobím pro výstupy na vrcholy Novohradských hor, popřípadě na rozhledny, které jsou v této lokalitě hned čtyři. Tři na české straně a jedna v Rakousku. Jejich vyhlídky, nabízející v těchto dnech unikátní pohledy na kouzelně zbarvené podhůří Novohradských i Slepičích hor, rozhodně stojí za návštěvu. Pobyt na jihu Čech lze přitom až do konce listopadu získat prostřednictvím voucheru z webu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) www.dovolena.jiznicechy.cz ne

0

Před týdnem

Ve Volarech se v sobotu setkají cykloturisté i pěší milovníci Šumavy

Příznivci cyklistiky, pěší turistiky i všichni milovníci Šumavy se v sobotu 9. října ve Volarech na Prachaticku společně symbolicky rozloučí s letošní jihočeskou cykloturistickou sezónou. Organizátorem akce „Z Volar na kole i pěšky“ je Klub českých turistů (KČT) ve spolupráci s Nadací Jihočeské cyklostezky a Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, která je realizátorem projektů „Zlatá stezka - síť turistických cest na Zelené střeše Evropy“ a „Kultura a příroda na Zeleném pásu“ - Eurovelo 13. Ti p

0

Před týdnem

Lesnický den na zámku Ohrada představí práci lesníků i koní v lese

Ukázky práce s koňmi, dřevorubecká show, beseda s lesníky, fotografická výstava, komentovaná prohlídka expozice Les pramenů i živá hudba v podání kapely Markazíni – to vše čeká na návštěvníky Lesnického dne na zámku Ohrada v sobotu 9. října od 9 do 17 hodin. Program přiblíží každodenní práci lesníků a jejich snahu udržovat, zvelebovat a chránit lesy.

0

Před 2 týdny

Knižní tip: Hřbitov trpaslíků

Petr Boček spojuje horor s černým humorem v bizarro románu.

0

Před 2 týdny

Podzimní Třístoličník nabízí úchvatné výhledy na Šumavu i Alpy

Nejkrásnější výhledy na českou i bavorskou stranu Šumavy jsou na podzim z vrcholu Třístoličníku. V případě příznivého počasí jsou odsud vidět i rakouské Alpy. Tato fantaskní skalní vyhlídka proto určitě stojí za návštěvu. Ideálním výchozím místem k výletu s cílem v nadmořské výšce 1333 metrů je Lipensko. Vyrazit tam je ovšem možné bez problémů prakticky odkudkoli z jihu Čech. A třeba i vlakem.

0

Před 3 týdny

Ministerstvo zdravotnictví poprvé spustilo program Triple P. Rodiče se do něj mohou zapojit bezplatně

Ministerstvo zdravotnictví dne 25.9.2021 spustilo světově uznávaný rodičovský program Triple P (z anglického Positive Parenting Program).

0

Před 3 týdny

Navštivte Týden knihoven ve Zbůchu a buďte blíže knihám, blíže fantazii!

U příležitosti Týdne knihoven pořádá spolek imPerfect, z.s. ve spolupráci s obcí Zbůch a Obecní knihovnou Zbůch v týdnu od 4. - 10. 10. 2021 první ročník Týdne knihoven ve Zbůchu. Tato akce se stane akcí každoroční tradiční s cílem podpořit čtení a povědomí o zajímavých knihách.

0

Před 4 týdny

Podzimní Písecko - Blatensko chytí každého za srdce

Písecko – Blatensko, jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje, je turistickou oblastí jako stvořenou k výletům za poznáním, zábavou a toulkami neporušenou přírodou. Zvlášť nyní, kdy se zdejší krajina zahalí do pastelových barev podzimu, jsou výlety okolím Písku a Blatné mimořádným zážitkem. Do konce listopadu zde lze navíc získat prostřednictvím voucheru z webu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) www.dovolena.jiznicechy.cz ubytování se slevou a dokonce i vyhrát pobyt zdarma.

0

Před 4 týdny

Od čtvrtka můžete v ČR potkat Evropský vlak, prezentuje význam a možnosti rozvoje železnice

Česká republika bude od čtvrtka do neděle hostit Connecting Europe Express (CEE), vlak prezentující význam a budoucnost železnice v EU.

0

Před 4 týdny

Zlatá medaile Lukáše Krpálka z letošní olympiády je vystavena v Národním muzeu

Letošní olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek zapůjčil do Národního muzea svou zlatou medaili, kterou nyní mohou všichni příchozí obdivovat ve výstavě Olympijské Tokio.

0

Před 4 týdny

České filmy jsou letos ve velkém počtu zastoupeny na podzimních filmových festivalech

Letošní nabitá podzimní část festivalové sezóny je bohatá na české a české koprodukční filmy, které se dostaly do programu a soutěžních sekcí na čtyřech významných mezinárodních festivalech.

0

Před 4 týdny

Podzimní cyklovýlety lze na Třeboňsku spojit s návštěvou výlovů

Třeboňsko je místem jako stvořeným pro podzimní dovolenou. Zdejší rovinatá krajina protkaná světově unikátní rybniční sítí je skutečným rájem všech milovníků pěších a cyklistických výletů. U hrází rybníků současně startují hlavní výlovy, které jsou v této oblasti každoročně mimořádně oblíbenou a atraktivní událostí.

0

Před měsícem

Cestovní ruch na jihu Čech má novou koncepci

Moderní, efektivní, hravá, a hlavně chytrá a inovativní. Jedním slovem SMART. Přesně taková by měla být do deseti let nabídka turismu na jihu Čech. Vyplývá to z nové Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2021–2030, jejíž definitivní podobu schválili na svém posledním zasedání jihočeští zastupitelé.

0

Před měsícem
netConcert