ZPRÁVY AKTUALITY Jižní čechy

Podzim je rizikovým obdobím pro chodce, podílí se na tom nárůst dopravy a špatná viditelnost

Nastávající podzimní období je na silnicích velmi rizikovým obdobím pro chodce.

0

Dnes

Wolt pokračuje v české expanzi. Nově bude rozvážet v Českých Budějovicích

Poptávka po rozvozových službách roste a Wolt tak pokračuje v rozšiřování svých služeb. Nově expanduje do Českých Budějovic, které se stávají už devátým městem v České republice, kde tento finský technologický start-up funguje.

0

Včera

Toulky podzimní Šumavou pohladí duši každého návštěvníka

Pokud existuje v Čechách místo, které nikdy nezklame ani nejnáročnějšího milovníka přírody, pak je to Šumava. A zvlášť na podzim. Paprsky slunce usazeného nízko nad obzorem si se zdejší krajinou doslova hrají. Mystickou atmosféru mlhavých rán střídá fascinující magie světla a barev. Toulky touto krajinou bez nadsázky pohladí duši každého návštěvníka.

0

Před 4 dny

Memorandum o podpoře elektromobility: více nabíječek pro elektromobily a podpora Čisté mobility

Ministr Havlíček společně s ŘSD a Správou železnic podepsal 12. října se Škodou Auto a ČEZem memorandum o rozvoji elektromobility.

0

Před 4 dny

V Písku se letos vysadí na 20 000 cibulí jarních květin, tulipány na náměstí rozehrají šachovou partii

Během podzimu bude v Písku vysazeno na 20 000 cibulí jarních květin. Rozkvetlé nebude na jaře jen Velké náměstí nebo Bakaláře, ale nově také prostor mezi Kamenným a Novým mostem.

0

Před 5 dny

V ZŠ J. K. Tyla v Písku mají díky dotaci nové jazykové učebny, výtah a bezbariérový přístup

Žáci ZŠ J. K. Tyla mají k dispozici dvě nově zrekonstruované a moderními technologiemi vybavené učebny pro výuku cizích jazyků a informatiky. Navíc se škola stala bezbariérovou, protože vybudovala výtah a venkovní nájezdovou rampu k němu.

0

Před 5 dny

Českobudějovičtí cestující v MHD na respirátory nezapomínají, ukázala kontrola

V prostředí městské hromadné dopravy se i podle vědeckých studií není třeba nákazy covid-19 bát, velkou zásluhu na tom ale má i povinnost chránit si dýchací cesty respirátory. Že pravidlo stanovené mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví cestující v naprosté většině dodržují, se řidiči i revizoři Dopravního podniku města České Budějovice přesvědčují každý den. V úterý 12. října si toto mohl potvrdit i zástupce Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje při dvouhodinové preventivní kont

0

Před 6 dny

Speciální výsadba cibulovin v Táboře

V úterý 12. října 2021 dopoledne proběhla v Táboře strojová výsadba cibulovin v Husově parku a na Tržním náměstí.

0

Před týdnem

V Nemocnici České Budějovice proběhne simulovaný útok aktivního střelce

V úterý 12. 10. v dopoledních hodinách proběhne ve spolupráci s Policií České republiky v areálu Nemocnice České Budějovice, a.s. simulovaný útok aktivního střelce.

0

Před týdnem

Padesátka poutníků překonala 30 km pro diecézní Charitu České Budějovice

V noci z 8. na 9. října se vydala padesátičlenná skupina poutníků na noční 30kilometrový pochod z Českého Krumlova do Českých Budějovic. Diecézní charita České Budějovice touto akcí v rámci Diecézní pouti 2021 symbolicky otevřela oslavy ke 30 letům od svého vzniku.

0

Před týdnem

Nárůst uživatelů eGovernmentu. Lidé se státem stále více komunikují elektronicky

Elektronická neschopenka, výpisy z rejstříků, žádost o řidičský průkaz online.

0

Před týdnem

S průkazkou v aplikaci se svezete i offline. Při kontrole postačí QR kód

Od pondělí 11. října bude cestování českobudějovickou městskou hromadnou dopravou ještě snazší. Aplikace DPMCB, kterou už používá několik tisíc uživatelů, umožní v pilotním projektu využívat průkazku v aplikaci i bez připojení k internetu. Přepravní kontroloři ji zobrazí prostřednictvím QR kódu.

0

Před týdnem

Podíl předčasně narozených dětí klesá

V posledních deseti letech se děti nejčastěji rodily ve 41. týdnu těhotenství, kdy se tak narodilo celkem 30 % živě narozených dětí.

0

Před týdnem

Diecézní charita České Budějovice otevře oslavy ke 30. výročí 30kilometrovou poutí

Diecézní charita České Budějovice symbolicky otevře oslavy ke 30 letům od svého vzniku v rámci Diecézní pouti 2021, a to 30 km nočním pochodem. V noci z 8. na 9. října se příznivci Charity mohou připojit k pěšímu putování z Českého Krumlova do Českých Budějovic. Trasa čítá symbolických 30 kilometrů – každý kilometr tak vyjadřuje jeden rok fungování diecézní Charity.

0

Před týdnem
29. SEZONA ČNSO