Online Před 2 měsíci

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Včera
REGIONJIH.CZ

Obchvat Kaplice: Konec dopravního chaosu v centru města

Obchvat v Kaplici začal druhou a závěrečnou etapu stavby. Projekt má za cíl zklidnit dopravu ve městě, zejména odvést nákladní automobily z historického centra. Celý obchvat by měl být dokončen v roce 2026.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Daniel Herman provádí návštěvníky zámkem Hluboká

Bývalý ministr kultury, Daniel Herman, bude znovu průvodcem na zámku Hluboká ve dnech 27. dubna, 11. května a 1. června 2024. Prohlídky se konají v 13:40 a 15:10. Vstupenky a rezervace k dispozici.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Archeologické poklady objeveny při rekonstrukci volyňského muzea

Archeologické nálezy při rekonstrukci muzea ve Volyni odhalily historické střepy, keramické výrobky, mince a renesanční kachle. Rekonstrukce, financované Evropskou unií, zahrnuje přestavbu farských stájí a stodol.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Saharský prach zhoršuje ovzduší v Česku

Smogová situace zasáhla Jihočeský kraj, Vysočinu a Plzeňský kraj kvůli saharskému písku. Meteorologové uvádějí, že koncentrace suspendovaných částic PM10 překročila informativní prahovou hodnotu 100 µg/m3, a očekávají, že se situace bude dále šířit do dalších krajů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Nový spolkový dům s hospodou v Komařicích

Ve vesnici Komařice se konala architektonická soutěž na design nového spolkového domu. Zúčastnilo se 54 architektů. Vítězný návrh Studia Reaktor zahrnuje moderní design, který respektuje stávající budovy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Žena zemřela při havárii u Malšic

Řidička zemřela po nárazu do stromu a otočení vozu na střeše. Tato smutná událost se stala desátou obětí na jihočeských silnicích v letošním roce.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

AI odhaluje diabetickou retinopatii ve Strakonické nemocnici

Nemocnice Strakonice získala fundus kameru pro diabetickou retinopatii. Kamera umožňuje rychlé a snadné vyšetření sítnice, které trvá zhruba 10 minut a je bezbolestné. Umělá inteligence následně vyhodnocuje snímky pacientovy sítnice.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Knihovna Tábor nabízí čtenářům 50 knih

Táborská knihovna čelí obtížnému úkolu přestěhovat 160 tisíc knih a další věci. Ředitelka navrhuje, aby si čtenáři půjčili až 50 knih na delší dobu, aby usnadnili stěhování. Čtenáři mohou využít nabídky do 27. dubna, knihovna znovu otevře 2. července.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Oživení historického pivovaru

Čeká nás výjimečná kulturní novinka - pivovarský areál Port 1560 v Českém Krumlově. Expozice Práce nabízí unikátní pohled do tajů pivovarnického řemesla i do každodenního života sládků.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Tragická smrt muže při požáru

Starší muž zemřel po incidentu s přímotopem, který způsobil požár v jeho domě. Zpráva připomíná nebezpečí používání přímotopů v zimě a nutnost upřednostnovat bezpečnost v domácnosti.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Pokles porodnosti ovlivní světovou ekonomiku: Studie varuje před výzvami migrace

Studie v medicínském časopise The Lancet varuje před dramatickými demografickými změnami kvůli klesající porodnosti ve třech čtvrtinách zemí do 25 let. Změna může nebezpečně ovlivnit sociální, ekonomické, environmentální a geopolitické sféry.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Loena Hendrickxová dominuje

Belgická krasobruslařka Loena Hendrickxová vede po krátkém programu na Mistrovství světa v krasobruslení, česká naděje Nikole Březinová vypadla. Dámské volné jízdy pokračují ve středu.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ