Online Před 2 měsíci

Nájmu nebo hypotéku?

Vlastní bydlení na hypotéku výhodnější z pohledu budování majetku. Na druhé straně, nájemné bydlení je preferováno těmi, kteří nechtějí být vázáni na jedno místo. V některých městech, jako je Praha, je nájem finančně výhodnější, zatímco v ostatních, jako je Ostrava, jsou náklady na obě varianty srovnatelné.

Blog
Včera
REGIONJIH.CZ

Zámek Třeboň oživí hudba a tisíce květin

Historický zámek Třeboň ožívá díky květinové výstavě s hudebním doprovodem. Výstava, která se koná již po šestnácté, představuje tisíc různých květin, včetně 250 kusů osmi druhů Amaryllis.

Blog
Před 4 dny
REGIONJIH.CZ

Nemocnice v Prachaticích chystá nový pavilon

Prachatická nemocnice plánuje stavbu nového pavilonu za více než 60 milionů korun, který bude zahrnovat magnetickou rezonanci. Tím se zlepší služby a zkrátí čekací doby na vyšetření. Plně provozní by měl být pavilon do začátku příštího roku.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Naše cesta... příběhy aktivních vozíčkářů

Spolek Aktivně s vozíkem uvádí inovativní vzdělávací seriál "Naše cesta... příběhy aktivních vozíčkářů" o překonávání předsudků a začleňování vozíčkářů. Hlavní cíle projektu zahrnují motivaci mládeže, prevenci úrazů a propagaci aktivního životního stylu.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Martina Gerboca v Zámecké jízdárně Hluboká nad Vltavou

Připravte se na víkendy plné umění a kultury v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou! 13. 4. a 11. 5. proběhnou komentované prohlídky výstavy "Oko za oku, zub za zub!".

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Haptický model Závišova kříže

Závišův kříž, jeden ze tří nejcennějších zlatnických památek České republiky, bude přístupný návštěvníkům ve formě haptického modelu. Výtvarník Jaroslav Svoboda strávil přes 600 hodin nad tvorbou modelu z epoxidové pryskyřice.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Obchvat Nové Bystřice - zastupitelstvo zamítá referendum

Ve starobylé obci Nové Bystřice vypukla debata ohledně možné stavby obchvatu. Obyvatelé, kteří trpí těžkou nákladní dopravou, považují obchvat za řešení, zatímco jiní se obávají narušení klidu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Přívoz se vrací na Lipno

Přívoz mezi Frymburkem a Frýdavou se vrátil na lipenskou přehradu po zimní sezoně. Jízdné pro jednotlivce se zvýšilo o 5 Kč na 30 Kč kvůli nákladům. Další přívozy, Pionýr a Šumava, v provozu a očekávaném návratu výletního parníku Lipna.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Nové zvířecí krematorium v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích bude brzy otevřeno nové zvířecí krematorium, které usnadní poslední rozloučení s domácími mazlíčky. Projekt za 10 milionů Kč nabídne kompletní službu pro zvířata do 80 kg a rozšíří nabídku zvířecího pohřebnictví v regionu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Velikonoční zábava a nákupy na trhu Temelín

Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín připravilo Velikonoční oslavy na zámečku. Program zahrnuje farmářský trh, kulturní vystoupení, workshopy, dětské soutěže a hry. Duch Velikonoc a moderního infocentra tak propojí tradiční české oslavy s poznáním Jaderné elektrárny Temelín.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ

Učiteling přichází do Jihočeského kraj

Učiteling, projekt zaměřený na představování moderních výukových metod, se poprvé koná tento pátek v Českých Budějovicích. Inovativní přístupy výuky budou prezentovány učitelům jihočeských základních a středních škol v rámci několika workshopů.

Blog
Před měsícem
REGIONJIH.CZ