Online Před 3 týdny

Požár v kostele na Žižkově třídě: Nedbalost či úmysl?

V českobudějovickém kostele řádu petrinů vznikl požár v místě pro sběr věcí pro potřebné. Škoda je odhadována na 15 tisíc korun. Kriminalisté zkoumají příčiny, nejasné zůstává, zda šlo o úmysl či nedbalost.

Blog
Před 2 dny
REGIONJIH.CZ

Strakonická nemocnice rozšířila jednodenní gynekologické zákroky

Strakonická nemocnice rozšířila jednodenní péči o gynekologické zákroky. Tato opce umožňuje pacientkám strávit co nejkratší čas v nemocničním prostředí, což může vést k vyšší spokojenosti a hladšímu průběhu rekonvalescence.

Blog
Před 2 dny
REGIONJIH.CZ

Muž sám spadl ze schodů - falešné přepadení šokovalo město

Potlučený opilec si nepamatuje pád ze schodů, tak oznámil přepadení. Muž tvrdil, že byl napaden a okraden o tašku s peněženkou. Policie vyšetřila případ a zjistila, že muž spadl ze schodů sám a svou tašku ztratil na cestě domů.

Blog
Před 6 dny
REGIONJIH.CZ

68 studentů získalo prestižní cenu vévody z Edinburghu

V Jihočeském kraji obdrželo 68 studentů prestižní ocenění bronzové a stříbrné ceny vévody z Edinburghu (DofE). Krajský úřad uzavřel s DofE Memorandum o spolupráci a 21 organizací je do programu DofE zapojeno.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Jihočešská turistika láká Poláky - očekává se nárůst návštěvnosti

Jižní Čechy zaznamenaly nárůst turistů, zejména Čechů, Němců, Rakušanů, Poláků a Slováků, nicméně čísla zůstávají nižší před pandemií koronaviru. Počet čínských turistů výrazně klesl, asijská klientela zaznamenává citelný úbytek. JCCR se zaměřuje na propagační a marketingové akce pro sousední země.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Přírodní barviva - zpět k zelenějšímu a bezpečnějšímu textilu

Přírodní textilní barviva zažívají návrat, jelikož negativní dopady syntetických barviv na zdraví a životní prostředí jsou více zřejmé. Přírodní barviva jsou bezpečnější, šetrnější k planetě a nám lépe vyhovují. Chemické zpracování textilu je jedním z hlavních znečišťovatelů vodních zdrojů a syntetická barviva mohou způsobovat alergické reakce. Historicky byla používána barviva z přírodních zdrojů. Přírodní barviva jsou biologicky rozložitelná, netoxická a antialergická a přinášejí estetiku nesr

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Feyenoord s Lingrem remizoval v Evropské lize

Feyenoord remizoval v Evropské lize 1:1 s AS Řím, s brankou od Lukaka, který má 21 gólů v posledních 18 utkáních. AC Milán porazil Rennes 3:0 s Loftus-Cheekovým 2 góly. Sporting Lisabon vítězí 3:1 nad Young Boys Bern, Benfica Lisabon zvítězila 2:1 nad Toulouse. Ve hře je knockout round play-off first legs.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Zadina rozhořčuje hokejový večer: Góly, nahrávky a šťastná čtvrtá lajna

Český útočník Filip Zadina zazářil ve středečním utkání NHL mezi San Jose Sharks a Calgary Flames. Vstřelil dva góly a přidal dvě asistence, což pomohlo Sharks porazit Calgary 6:3 a posunout se na osmé místo v Západní konferenci. Výborný výkon předvedl také český gólman David Rittich, který pomohl Los Angeles Kings k výhře nad New Jersey Devils.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Biatlon 2024: Čeští závodníci bez medailí, Norsko a Francie ovládly šampionát

Mistrovství světa v biatlonu 2024 proběhlo v Novém Městě na Moravě. Čeští reprezentanti bojovali statečně, nejlepší výsledky zaznamenali štafety na 7. místech. Mezi muži dominovali Norové v čele s Johannesem T. Bo, mezi ženami francouzské závodnice s nejúspěšnější Julií Simonovou. Areál Vysočina Areny prošel rekonstrukcí a úspěšný turnaj ukázal možnosti dalšího rozvoje biatlonu v ČR.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Nová výstava a dokument o životě Jana Žižky v Husitském muzeu

Město Tábor oslaví 600. výročí smrti Jana Žižky z Trocnova řadou akcí, které se budou konat od února až do září 2024. V programu je mimo jiné slavnostní otevření výstavy v Husitském muzeu, rekonstrukce historické bitvy u klokotského kláštera a předpremiéra životopisného dokumentárního filmu Pravda o Žižkovi. Část nákladů na výrobu filmu pokryje grant od ministerstva kultury.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Německé hospodářské problémy negativně ovlivňují ekonomiky střední a východní Evropy

Hospodářské problémy Německa negativně ovlivňují ekonomiku střední a východní Evropy, kde dochází ke zpomalení ekonomického růstu. Česká ekonomika vzrostla loni ve čtvrtém čtvrtletí o 0,2% po poklesu o 0,6%. Spotřebitelská poptávka bude pravděpodobně klíčem k hospodářskému růstu v regionu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Ukradená socha sv. Bartoloměje z kaple v Štímově nalezena po 27 letech

Ukradená dřevěná socha apoštola sv. Bartoloměje zmizela z kaple Poslední večeře Páně v Římově na Českobudějovicku v prosinci 1994. Po 30 letech byla náhodně objevena v nabídce obchodu se starožitnostmi a za 29 tisíc korun. Přestože nebyl prokázán pokus o praní špinavých peněz, socha byla vrácena původnímu majiteli - římskokatolické farnosti v Římově.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Slavný slávistický obránce Miroslav Pauřík zemřel ve věku 73 let

Bývalý fotbalový reprezentant a dlouholetý obránce Slavie Praha, Miroslav Pauřík, zemřel ve věku 73 let. Za svou kariéru sehrál v dresu Slavie 421 utkání, z toho 179 ligových. V reprezentaci si připsal tři přátelská utkání a účast na kvalifikaci MS ve Skotsku. Po ukončení hráčské kariéry působil jako trenér.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Tlak na korunu: Hluboká defenziva a riziko dalšího oslabení po zasedání ČNB

Holubičí ČNB a vyšší sazby v zahraničí zvyšují tlak na korunu. Tuzemská měna se oslabila až k hranici 25,40 EUR/CZK. Proti koruně působí jak domácí faktory, tak především dění na hlavních zahraničních trzích. ČNB snížila sazby a vývoj na hlavních trzích nehraje koruně do karet. Koruna zůstane pod tlakem, ale pozvolný návrat k trendovému posilování se očekává ve druhé části roku a v roce 2025.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ