Offline

Když čas je vším. Jihočeská záchranka vystavuje v Táboře

Ve středu 17. ledna byla v prostorách táborské Galerie 140 slavnostní vernisáží zahájena výstava "Když čas je vším", kterou Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje připravila společně s Městskou táborskou galerií.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONJIH.CZ

Hejtman Martin Kuba: Jihočeští dobrovolní hasiči si zaslouží své vlastní rekreační zařízení

Jihočeský kraj chce pomoci dobrovolným hasičům získat vlastní rekreační zařízení v bývalém areálu Letního tábora Soběnov u Kaplice. Oznámil to hejtman Martin Kuba, na něhož se s žádostí o pomoc při získání areálu obrátil starosta Krajského sdružení hasičů Jihočeského kraje Jiří Žižka.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONJIH.CZ

Hlasujte pro svůj oblíbený kraj a vyhrajte zajímavé ceny

Začátek roku 2024 nabízí tradiční ohlédnutí za uplynulou turistickou sezonou v regionech. Turisté, návštěvníci, cestovatelé nebo třeba jen cestující, mají možnost zhodnotit své dojmy v této oblasti. Anketa Kraj mého srdce, kterou pořádá redakce KAM po Česku, mapuje míru popularity krajů České republiky u široké laické i odborné veřejnosti.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONJIH.CZ

V souvislosti s drogami končí v nemocnici stále více dětí

V rukou lékařů Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Písek končí stále více pacientů, jejichž zdravotní potíže souvisejí s užíváním drog. V různé formě se to týká jak ilegálních návykových látek, tak těch volně dostupných. Podle primáře oddělení Karla Chytrého jde o třicetinásobný nárůst oproti období před deseti lety.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONJIH.CZ

Nová silnice v Českých Budějovicích propojila sídliště s výpadovkou na Český Krumlov

Řidiči v Českých Budějovicích se projedou po nové propojce z Branišovské ulice k ulici Na Sádkách. Skutečný význam tato silnice získá až po dokončení druhé etapy, kdy se obyvatelé sídliště Máj pohodlně dostanou až do Litvínovic.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONJIH.CZ

Novinka v robotické operativě plicních nádorů v českobudějovické nemocnici

Hrudní chirurgové Nemocnice České Budějovice, a.s. operovali poprvé pacienty s plicními nádory pomocí ROBOTICKÉHO SYSTÉMU Da Vinci X.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONJIH.CZ

Osmý ročník celostátní konference cestovního ruchu Travelcon již má své téma. Last call - vstupenky za snížené vstupné

Další ročník největší české odborné konference cestovního ruchu Travelcon v režii Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), která slibuje nabitý program a účast klíčových hráčů v turismu, se uskuteční ve dnech 18. a 19. dubna 2024.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONJIH.CZ

Soutěž Fajn firma 55+ vyhlásila vítěze s přátelským přístupem k zaměstnávání lidí starších 55 let

Společnosti, které staví na lidském přístupu k zaměstnávání osob 55+, měly od září možnost se přihlásit do soutěže o prestižní ocenění Fajn firma 55+.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONJIH.CZ

Dělníci asanují skály na II/160 mezi Větřním a Rožmberkem nad Vltavou, řidiči musí čekat na semaforech

S částečnou uzavírkou musí počítat řidiči na trase z Českého Krumlova do Vyššího Brodu. Nestabilní svahy nad Vltavou v lokalitě pod Zábraňským vrchem a u křižovatky na Všeměry hrozily zřícením, proto se sanují.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONJIH.CZ

Zubní pohotovost se od 1. ledna 2024 stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice

Zubní pohotovost se stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice. Jihočeský kraj oznamuje, že s účinností od 1. 1. 2024 se změní prostory pro zajištění pohotovostní služby zubních lékařů.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONJIH.CZ

Sport je jenom jeden. Náměstek Klíma ocenil handicapované sportovce

Náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma přijal 13. listopadu účastníky sportovní akce Emil Open, kteří přišli poděkovat za dlouhodobou podporu kraje.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONJIH.CZ

V Celoroční hře s Recyklohraním se dařilo školám z Jihočeského kraje

13. listopadu 2023 – Celkem 1 700 škol se v minulém školním roce zapojilo do Celoroční hry s Recyklohraním. V průběhu roku žáci a studenti ve školách plnili úkoly s environmentální tematikou a rovněž se zapojovali do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONJIH.CZ

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

Blog
Před 8 měsíci
REGIONJIH.CZ

Svatomartinské hody se blíží. Restaurace zvou na chutná menu, program zpestří další akce

Jedenáctý listopad každoročně přináší vrchol svatomartinského pohoštění. Restaurace chystají speciální menu, zavoní pečené husy a mladé víno je automatickou součástí nabídky.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONJIH.CZ

Stavba mostu v Týně nad Vltavou pokračuje montáží nosníků

Kompletní výměna mostu v Týně nad Vltavou pokračuje. Od poloviny října do poloviny listopadu probíhá montáž ocelových nosníků.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONJIH.CZ