Alkohol na silnici nepatří

České Budějovice - Pětačtyřicátník jel s vozidlem se "silnou podporou" alkoholu.

obrázek: Alkohol na silnici nepatří
Týnští policisté včera ráno předali 45 letému muži sdělení podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Svého protiprávního jednání se pravděpodobně dopustil tím, že v pátek v noci jel po silnici II/147 v obci Žimutice, ve směru od Dolního Bukovska na Horní Kněžeklady s osobním vozidlem tovární značky Peugeot 406, kde jej zastavila hlídka uvedených policistů. Při kontrole dokladů potřebných k řízení motorového vozidla byl z jeho dechu cítit závan alkoholu, proto ho vyzvali k provedení testu na zjištění návykové látky přístrojem Dräger. Měřením byl zjištěn výsledek převyšující 1,6 promile. Po pár minutách opakovaný test se o několik desetin zvýšil na 1,9 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že do dvou týdnů se o dalším osudu muže rozhodne před soudcem okresního soudu. por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz 2. června 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články