Alkohol za volantem

České Budějovice - Při dopravní kontrole zastavili řidiče Škoda Felicia. Byl podnapilý.

obrázek: Alkohol za volantem
Mnoho mužů a bohužel i žen si neuvědomuje nebezpečí jízdy motorovým vozidlem, když jsou ovlivněni předtím požitým alkoholem. Jeden z mnoha případů je v řešení českobudějovických dopravních policistů z posledních zářijových dnů. V půl jedné odpoledne zastavili v obci Žár řidiče (roč. 1964) osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Felicia, kdy jej vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Při jednání s ním cítili závan alkoholu a tak přistoupili k testu na zjištění návykové látky přístrojem Dräger. Výsledek měření vykázal 1,4 promile, což za pár minut potvrdil i druhý test. Muži byl zadržen předložený řidičský průkaz a zakázána další jízda. Strážci pořádku ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení, kdy si muže předvolali v pondělí na služebnu a předali mu sdělení podezření. Během dvou týdnů lze očekávat, že se o dalším řízení rozhodne před soudcem okresního soudu. por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz 11. října 2022

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články