Bez oprávnění a pod vlivem

Tábor – Ohrožení pod vlivem návykové látky.

obrázek: Bez oprávnění a pod vlivem
Mladovožičtí policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži středního věku z Benešovska. Toho kontrolovali v závěru uplynulého měsíce na průjezdu Mladou Vožicí, kdy řídil osobní vozidlo tovární značky Škoda Felicia. Následnou lustrací zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. Navíc kontrola na ovlivnění návykovou či omamnou látkou byla pozitivní na THC, tedy drogu marihuanu. Další jízda tak byla muži pochopitelně zakázána. Vzhledem k tomu, že za volant usedl ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla, stal se mimo přestupku v dopravě důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to ohrožení pod vlivem návykové látky.  Je ohrožen, mimo jiného, trestem odnětí svobody na dobu jednoho roku. por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz 5. května 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články