Bezpečně u vody 2021

Písek – Orlík – Policisté a kolegové ze státní plavební správy vypluli na Orlickou přehradu.

obrázek: Bezpečně u vody 2021
V sobotu 3. července proběhla na Orlické přehradě každoroční bezpečnostně preventivní akce s názvem „Bezpečně u vody“. Policisté zvíkovského obvodního oddělení společně s kolegy ze státní plavební správy kontrolovali, dohlíželi, radili a snažili se před hlavní sezónou připomenout všem, kteří se na vodě i kolem pohybují, jak si bezpečně užít prázdniny. Během dnešní akce jsme zkontrolovali několik vůdců plavidel, zda mají předepsané doklady, vybavení lodí, zda nejsou pod vlivem alkoholu. Žádný z kontrolovaných kapitánů nabyl pod vlivem, akci jsme spojili také s projektem „Řídím, piju nealko“. Během dnešní akce jsme kontrolovali i mladého muže na skútru, který se později dostal do problémů a během manévru na vodě svůj stroj potopil. Jezdci se naštěstí nic nestalo, z nesnází muži pomohli vodní záchranáři, kteří od 1. července na Orlíku opět pomáhají. Zajímavým případem bylo také plavidlo, které jsme na přehradě v minulých letech neviděli, celý obytný automobil na vodě. V tomto případě nebylo vše v pořádku a případ řeší státní plavební správa. Přejeme všem krásné chvíle u nás u vody, myslete na bezpečnost, ať jsou prázdniny bez starostí pro vás a bez starostí. My jsme tu pro vás, budeme se na Orlíku vídat pravidelně.   por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, pi.pis@pcr.cz 3. července 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články