Krádež peněz z kasičky v kostele

Strakonice – Pachatelé dopadeni během krátké doby.

obrázek: Krádež peněz z kasičky v kostele
Drzost pachatelů opravdu nezná mezí. Strakoničtí policisté přijali koncem minulého týdne oznámení o vloupání do kasičky umístěné v kostele Svaté Markéty ve Strakonicích. Pachatel kostel navštívil, ale rozhodně ne za účelem modlitby a víry. Přišel krást. Kostel během krátké doby navštívil se stejným úmyslem rovnou čtyřikrát. Násilím se vloupal do plechové kasičky upevněné zevnitř na vchodové mříži, která je opatřena visacím zámkem a slouží k finančním darům příchozích pro kostel. Z ní vybral mince v celkové hodnotě několik stovek korun. Případem se intenzivně začali zabývat strakoničtí policisté. Maximální nasazení vyšetřujícího policisty z místního obvodního oddělení přispělo k rychlému dopadení pachatelů. Již za čtyři dny se dopátral ke dvěma osobám, k ženě s mužem z Písecka, kterým sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Do dvou týdnů by tak měli stanout před soudem, který rozhodne o jejich trestu. por. Mgr. Jaromíra Nováková 11. ledna 2023

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články