Maření výkonu úředního rozhodnutí

České Budějovice - Muž jel na mopedu, ačkoli na něj nemá "řidičák".

obrázek: Maření výkonu úředního rozhodnutí
Včera večer jel po nábřeží řeky Vltavy v ulici U Volejbalistů 39 letý muž na malém mopedu, kde prováděli hlídkovou službu strážníci Městské policie České Budějovice. Při kontrole jim muž nepředložil doklady, proto přivolali své kolegy z obvodního oddělení České Budějovice – Čtyři Dvory. Ti v centrální evidenci zjistili, že dotyčný není držitelem řidičského oprávnění. Z toho důvodu mu strážci pořádku zakázali další jízdu a muže předvolali na služebnu na sídlišti Máj. Zde si z jejich rukou převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že během dvou týdnů se o jeho potrestání rozhodne u soudce okresního soudu. por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz 7. října 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články