Mladá žena z Táborska, která měla patrně toto pondělí opravu velkou žízeň vyřešila svůj „ problém“ po svém. Právě dne 18. července kolem 20:50 hodin v J. Hradci na sídlišti Vajgar vešla do jednoho z barů, kde požádala barmanku o celkem pět kusů nealkoholických nápojů různých značek. Na žádost podezřelé ženy barmanka nápoje otevřela, postavila je na bar a požádala o uhrazení nápojů. Poté odešla vystavit účet, čehož podezřelá žena využila a nealkoholické nápoje odcizila, kdy s nimi z baru utekla. Svým jednáním způsobila škodu ve výši 175 korun. Jak jindřichohradečtí policisté zjistili, mladá žena nekradla poprvé. Za trestný čin krádeže byla v posledních třech letech opakovaně potrestána a ze soudem uloženého nepodmíněného trestu se zřejmě nepoučila.
Svým jednáním znovu naplnila skutkovou podstatu trestného činu krádeže. Včerejšího dne 19. července si převzala z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Do dvou týdnů stane opět před soudem.
por. Mgr. Bc. Hana Bílková Millerová, jh.pis@pcr.cz
20. července 2022