Na výstražné světlo nereagoval

J.Hradec – Policistům ujížděl, havaroval a nadýchal.

obrázek: Na výstražné světlo nereagoval
Dne 14. května kolem  23:15 hodin  byl za jízdy stavěn hlídkou jindřichohradeckých policistů řidič vozidla Škoda Fabia, který na výzvu Policie nereagoval i přesto, že na služebním vozidle byl rozsvícený přední nápis STOP  společně s výstražným světlem modré barvy. Podezřelý muž dále řídil vozidlo ve směru od obce Pleše na obec Višňová, když  při projíždění rovného úseku pozemní komunikace a následném zatočení doleva, kdy chtěl odbočit na polní cestu, patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem havaroval.  Jindřichohradečtí policisté řidiče na místě vyzvali k dechové zkoušce  jež byla pozitivní.  Dvakrát po sobě  řidič nadýchal přes 1,60 promile alkoholu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal.  Muži zákona  mu na místě zadržen řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Na vozidle Škoda Fabia vznikla škoda ve výši nejméně 6 000 korun. Přečin ohrožení pod vlivem návykové látky převzali dopravní policisté, z jejich rukou převzal podezřelý muž včerejšího dne 21. června sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení. por. Mgr. Bc. Hana Millerová, jh.pis@pcr.cz 21. června 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články