Peněženku vybrali, zahodili a ujeli

České Budějovice - Policista si pro zloděje přišel.

obrázek: Peněženku vybrali, zahodili a ujeli
Policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory podezírají dvojici mužů ve věku 46 a 47 let ze spáchání přečinu krádeže. Té se měli dopustit ke konci ledna, když na chodníku před jedním z nákupních center v krajském městě, nalezli peněženku s finanční hotovostí více jak 13 000 korun a osobními doklady. Peníze sebrali,  peněženku vyhodili z okna vozidla a z místa odjeli. Peněženku pak nálezce donesl na informace obchodního centra a zaměstnankyně poškozeného kontaktovala. Ten však věděl, že v peněžence měla být vyšší finanční hotovost a celou věc vzápětí oznámil právě na OOP Čtyři Dvory. Policista vyšetřující tento přečin se za pomoci všech dostupných prostředků pustil do prověřování krádeže a měl úspěch. Zjistil, jakým vozidlem se zloději pohybovali, na základě toho si vytipoval možné podezřelé, a rozhodl se pravidelně vyjíždět na místo činu, a vyčkat zda se vozidlo ještě objeví. Měl štěstí. Když se tak stalo, neváhal, k automobilu přistoupil  a dvojici mužů s činem konfrontoval. Ti se pak ke krádeži doznali a odcizené peníze měli dokonce u sebe. Policisté jim následně sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Nález se má odevzdat celý. Pokud si nalezenou věc ponecháte, riskujete podezření ze spáchání trestného činu. Krást se nemá! kpt. Lenka Krausová, krpc.pio@pcr.cz  22. února 2023

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články