Policisty chtěl upálit

Jihočeští policisté mají za sebou divokou noc, jeden agresor je chtěl upálit a druhý vyhrožoval střelbou.

obrázek: Policisty chtěl upálit
Divoká úterní noc. Dva velmi agresivní útočníky řešili policisté na Táborsku a Českokrumlovsku. V úterý večer vyjeli kapličtí policisté na pomoc kolegům strážníkům, ti kontrolovali muže, který se pohyboval v Kaplici na parkovišti, narážel do aut a vykřikoval či provolával nesrozumitelné věty, pravděpodobně pod vlivem nějaké omamné látky. Nereagoval na policejní výzvy, na policisty plival a také se je snažil pokousat. Policisté a strážníci museli nakonec muže, ze kterého se vyklubal agresivní útočník vyhrožující smrtí upálením a vyvražděním rodin policistů, zpacifikovat. Muž tak večer skončil v policejní cele. Je podezřelý z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. V noci pak policisté z Bechyně hledali muže, který poslal kolegům z práce zprávy, že "vše ukončí". Šetřením policisté zjistili, že by mohl být ve své garáži. Když dorazili na místo, hledaný zrovna přijel na svém motocyklu, podnapilý a také velmi agresivní. Nepochopil, že policisté po něm pátrají z důvodu obavy o jeho život či předejití možné sebevraždě a začal policistům vyhrožovat zastřelením. V okamžiku, kdy sahal pod bundu, policisté jednali a muže zneškodnili. Také tento útočník skončil v policejní cele. Také on bude pravděpodobně po vystřízlivění obviněn. mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz 5.  ledna 2022

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články