Pomohla zraněné cyklistce, obdržela titul „Gentleman silnic“

Strakonice – Pohotově přišla na pomoc, když se srazili dva cyklisté.

obrázek: Pomohla zraněné cyklistce, obdržela titul „Gentleman silnic“
Dnes dopoledne v prostorách Územního odboru policie Strakonice převzala paní Jitka Nováková z rukou ředitelky projektu „Gentleman silnic“ paní Ivany Buriánkové ocenění za pomoc zraněné cyklistce při dopravní nehodě, k níž došlo v dubnu loňského roku v Sudoměři, okr. Strakonice. Slavnostního předání se zúčastnil také ředitel strakonické policie plk. Mgr. Jaroslav Nohejl, který se připojil k poděkování. Ocenil odvážný, pohotový a profesionální přístup paní Jitky Novákové při pomoci zraněné cyklistce. K dopravní nehodě došlo v dubnu loňského roku v Sudoměři, kdy starší cyklistka nedala přednost v jízdě protijedoucímu cyklistovi. Oba utrpěli zranění. Žena skončila nehybně ležet na zemi s krví u úst. Jitka Nováková zahlédla ležící ženu z okna svého domu a bez zaváhání šla na pomoc. Ženě uvolnila dýchací cesty a starala se o ni až do příjezdu záchranářů. Vzhledem k probíhajícímu policejnímu vyšetřování nehody byla za záchranu života Jitka Nováková oceněna titulem Gentleman silnic až nyní. Gentleman silnic je společný projekt Policie České republiky a Generali České pojišťovny. Od roku 2004, kdy vznikl, bylo v rámci projektu oceněno již 211 zachránců, kteří přispěli k záchraně lidského života nebo jiným způsobem pomohli ostatním při závažné dopravní nehodě. Jitka Nováková dnes, 16. září 2022,  obdržela 212. titul Gentleman silnic. 16. září 2022, por. Mgr. Jaromíra Nováková

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články