Prevence v Klubu aktivního stáří

Jindřichův Hradec - Září je pro seniory v Lomu u Kunžaku plné informací.

obrázek: Prevence v Klubu aktivního stáří
Dlouhá léta se již tradičně počátkem září aktivní senioři na Jindřichohradecku organizují při týdenním pobytu v Lomu u Kunžaku, kde se seznamují s aktuálními životními trendy současné doby. Klasicky mezi ně zavítal policista z Oddělení tisku a prevence, s krajským koordinátorem BESIP Jihočeského kraje, panem Václavem Kovářem. Dnes jsme více jak 20 osobám představili novinky na úseku prevence před trestnou činností, v osobním bezpečí a chování v silničním provozu. Organizátorka Klubu aktivních seniorů, která je bývalou koordinátorkou Oblastního spolku Červeného kříže, se zmíněnými přednášejícími konstatovala, že vlivem „covidové izolace“ bylo mnoho seniorů odloučeno od informací tohoto charakteru a nemohli se seznámit s aktuálním děním u Policie České republiky a Oddělení BESIP při Ministerstvu dopravy České republiky. Proto rádi převzali nové poznatky, které budou přenášet formou seniorů – kurýrů, mezi své vrstevníky, kteří se obdobné prezentace nemohli účastnit. por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz 6. září 2022

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články