Řídil bez řidičáku, pod vlivem, kradl a co víc…

Strakonice – Soud ho nemine.

obrázek: Řídil bez řidičáku, pod vlivem, kradl a co víc…
Devětatřicetiletý muž bez domova žijící ve Strakonicích se dopustil několika trestných činů. Jeho protiprávní jednání za období od září 2020 do dubna 2021 policisté zúčtovali a nyní ho stíhají pro přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci, krádež, vydírání, výtržnictví a loupež. Muž v září 2020 po předchozím vědomém požití návykových látek a bez řidičského průkazu řídil v ulicích města Strakonice skútr zn. Yamaha. Policejní hlídka Obvodního oddělení Strakonice muže zastavila a kontrolovala dne 26. září 2020 v ulici Tržní ve Strakonicích. Během kontroly policisté provedli orientační test na zjištění omamných a psychotropních látek a na zjištění alkoholu. Oba testy vyšly pozitivní. Výsledek ukázal přítomnost látek amfetamin a THC a test na alkohol necelou jednu promile alkoholu v dechu. Požití drog potvrdil i závěr provedeného znaleckého posudku. Policisté při kontrole odhalili, že muž navíc není majitelem skútru. Lustrací vozidla zjistili, že po skútru bylo dne 25. září 2020 vyhlášeno celostátní pátrání. V lednu roku 2021 se za pomoci odcizeného klíče zmocnil osobního automobilu zaparkovaného před domem ve Strakonicích. Klíč údajně vzal v garáži, která byla otevřená. S vozidlem 2. ledna odjel do Plzně. To, že nevlastní řidičský průkaz, ho od jízdy neodradilo. S vozidlem jezdil do doby, než v nádrži došel benzín. Pak vozidlo odstavil. Dne 4. ledna policisté vozidlo vypátrali zaparkované v jedné z plzeňských ulic. Z vozidla pachatel odcizil GPS navigaci, dvoje dioptrické brýle, mysliveckou fotopast, holínky a bundu s finanční hotovostí nejméně ve výši deset tisíc korun.  Dalších zmíněných trestných činů vydírání, výtržnictví a loupeže se muž dopustil v dubnu letošního roku, kdy v altánu za supermarketem v ulici Na Ohradě ve Strakonicích bezdůvodně slovně a poté fyzicky napadl muže středního věku, který zde posedával na lavičce. Způsobil mu zhmoždění hlavy. Za podobná jednání byl muž v minulosti odsouzen. Na oblíbené místo se vrátil o dvě hodiny později, kdy si přišel pro dvacetikorunu, kterou chtěl vrátit od jiného muže ze skupinky posedávajících osob. Když muž otevřel peněženku, aby mu minci vrátil, všiml si, že má v peněžence ještě další peníze a tak chtěl, aby mu přidal na pivo. Po zamítavé odpovědi muže napadl několika údery pěstí do obličeje a způsobil mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Celková škoda, kterou svým jednáním obviněný způsobil, je vyčíslena na 97 tisíc korun.  por. Mgr. Jaromíra Nováková 26. května 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články