Řídil pod vlivem drog

Tábor – Soběslav – Navíc vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu.

obrázek: Řídil pod vlivem drog
Policisté soběslavského obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení proti muži středního věku z Veselska. Toho zastavili v ulicích Soběslavi, kdy řídil osobní automobil tovární značky Mitsubishi. Jeho vůz byl viditelně v nevyhovujícím technickém stavu, zkorodovaný, s ostrými hranami karoserie a na zcela ojetých pneumatikách. Následná kontrola potvrdila nejen neplatnou technickou kontrolu, ale i podezření, že řidič usedl za volant svého vozu pod vlivem drog. Následné výsledky lékařského vyšetření potvrdili, že řidič byl ovlivněn marihuanou, a to natolik, že se nacházel ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla. Vedle přestupku v dopravě se stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví trest odnětím svobody na dobu až jednoho roku. O konkrétním postihu bude následně rozhodovat soud. por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz 30. května 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články