Řídila pod vlivem drog.

České Budějovice – Navíc „mařila“.

obrázek: Řídila pod vlivem drog.
Českobudějovičtí policisté zahájili včerejšího dne úkony trestního řízení proti mladé ženě z Prachaticka. Ta byla krátce po jedné hodině po půlnoci 7. dubna 2021 kontrolována hlídkou v ulicích Haklových Dvorů, kdy řídila osobní vozidlo tovární značky Opel Corsa. Test na přítomnost omamných či psychotropních látek v organizmu byl pozitivní, a to na drogu pervitin.    Další šetření navíc ukázalo, že neměla za volantem co pohledávat, neboť má za předcházející nezákonné jednání uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel. Žena se tak stala, mimo jiného, důvodně podezřelou ze spáchání trestného činu, a to přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví až trest odnětí svobody na dobu dvou let. O konkrétní podobě a výši trestu rozhodne soud. por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz 8. října 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články