Řídili pod vlivem drog

Tábor – Bechyně – K soudu půjdou další tři řidiči.

obrázek: Řídili pod vlivem drog
Policisté bechyňského obvodního oddělení zahájili v závěru tohoto týdne úkony trestního řízení hned proti třem řidičům (21, 29, 45 let). Při kontrolách bylo zjištěno, že za volanty svých vozů usedli v době, kdy byli pod vlivem drog. Dva mladší měli testy pozitivní na marihuanu, nejstarší pak vedle marihuany též na pervitin. Následné výsledky toxikologických vyšetření prokázaly, že tito muži byli drogou natolik ovlivněni, že se nacházeli ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorových vozidel. Stali se tak důvodně podezřelými ze spáchání trestných činů, a to přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiného, trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. O konkrétní podobě a výši trestu bude rozhodovat soud. por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz 21. února 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články