\"Řídím, piju nealko pivo\"

Táborsko - Do celorepublikové akce se zapojili i dopravní policisté z územního Tábor.

obrázek: \
Do celorepublikové dopravně preventivní akce "Řídím, piju nealko pivo" se dne 4. srpna 2022 v dopoledních hodinách zapojili i dopravní policisté z územního odboru Tábor společně s policejní preventistkou a tiskovou mluvčí por. Bc. Lenkou Pokornou. Policisté kontrolovali řidiče na Soběslavské ulici, v Táboře. Na projektu, který upozorňuje na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů za volantem, ale i za řídítky motocyklů, kol a koloběžek, spolupracují Policie ČR, Český svaz pivovarů a sladoven. Cílem je přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a co nejvíce snížit riziko dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu nebo omamných psychotropních látek. Každý řidič, který byl zkontrolován a nebyl pod vlivem alkoholu ani omamných psychotropních látek, byl odměněn nealkoholickým pivem a drobným preventivním dárečkem. Policisté při kontrole zjistili dva prohřešky, a to že neměl řidič s sebou řidičský průkaz a dále zjistili, že je na vozidle propadlá technická kontrola, což vyřešili na místě blokovou pokutou. por. Bc. Lenka Pokorná    ta.pis@pcr.cz tisková mluvčí a preventistka 4. srpna 2022

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články