\"Řídím, piju nealko pivo\"

Táborsko – Policisté odměňovali vzorné řidiče.

obrázek: \
Do celorepublikové dopravně preventivní akce "Řídím, piju nealko pivo" se dne 2. srpna 2023 v dopoledních hodinách zapojili i dopravní policisté z územního odboru Tábor společně s policejní preventistkou a tiskovou mluvčí por. Bc. Lenkou Pokornou. Policisté kontrolovali řidiče na silnici 1/19 v katastru obce Zárybničná Lhota na Táborsku. Akce "Řídím, piju nealko pivo" upozorňuje na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů za volantem, ale i za řídítky motocyklů, kol a koloběžek. Na projektu spolupracují Policie ČR a Český svaz pivovarů a sladoven. Cílem je přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a co nejvíce snížit riziko dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu nebo omamných psychotropních látek. Každý řidič, který byl zkontrolován a nebyl pod vlivem alkoholu ani omamných psychotropních látek a současně nebyl řešen za žádný dopravní přestupek, byl odměněn nealkoholickým pivem a jednorázovým alkoholtestrem. Policisté při kontrole zjistili tři prohřešky. Ve všech třech případech neměli řidiči kompletní doklady nutné pro řízení vozidla. por. Bc. Lenka Pokorná    ta.pis@pcr.cz tisková mluvčí a preventistka 2. srpna 2023

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články