Skupinka teenagerů ve vozidle

Písek – Policisté se nestačili divit, kdo řídil osobní automobil ulicemi města.

obrázek: Skupinka teenagerů ve vozidle
Hlídka píseckých policistů dohlížela v pondělí 11. července nad bezpečností provozu v ulicích města. Pár minut před půlnocí si policisté všimli osobního automobilu značky Ford, které přijíždělo z ulice Dvořákova a nesvítilo. Policisté se samozřejmě rozhodli vozidlo a řidiče zkontrolovat, řidič však zrychlil a odbočil do sídliště. Hlídka se za podezřelým vydala a za použití světelného signálu s nápisem „Stop POLICIE“ automobil v ulici Vinařického zastavila. Z automobilu postupně vystoupilo pět teenagerů a hoch, který vozidlo řídil, vysedl přes sedadlo spolujezdce. Policisté si dobře všimli, kdo řídil, a vyzvali mladíka k předložení řidičského průkazu. Odpověď zněla „Ještě mi nebylo ani patnáct let a žádný řidičský průkaz nemám“. Policisté zjistili totožnost všech v automobilu, šlo o tři chlapce a dvě dívky z Písku, kterým bylo všem čtrnáct a patnáct let. Při prošetřování, jak se k automobilu mladiství dostali, vyšlo najevo, že jedna z dívek vzala klíče doma a půjčila je kamarádovi. Během jejich jízdy městem naštěstí nedošlo k dopravní nehodě, policisté případ zadokumentovali a dále zpracovávají. Kontaktovali jsme rodiče, kteří si vůz převzali. Informaci k případu předáme také Orgánu sociálně-právní ochrany dětí.     por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, pi.pis@pcr.cz 13. července 2022  

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články