Vlak narazil do spadlého stromu

Písek - Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

obrázek: Vlak narazil do spadlého stromu
Policisté z obvodního oddělení Zvíkovské podhradí byli včera před 21:00 hodinou přivoláni k nehodě osobního vlaku, který jel po železniční trati č. 201 ve směru od vlakové stanice Červená nad Vltavou k vlakové stanici Vlastec.  Nedaleko obce Oslov zpozoroval strojvedoucí v kolejišti překážku, jednalo se o strom. Rychle aktivoval brzdu, přesto došlo k nárazu přední části vlaku do stromu. Jednalo se o smrk o délce cca 23 m a o průměru kmene cca 60 cm, který spadl do kolejiště pravděpodobně kvůli silnému větru. Přední část vlaku po nárazu částečně vykolejila. Ve vlaku jelo celkem 5 osob, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Policisté na místě provedli strojvedoucímu dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Celková škoda, která při nehodě vznikla, byla vyčíslena na 850 000 korun.  por. Ing. Štěpánka Schwarzová, krpc.pio@pcr.cz 31. ledna 2023
 

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články