Český Krumlov – Mezi obviněnými se nejednalo o první podobný incident.
Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Českém Krumlově v těchto dnech zahájili trestní stíhání dvojice pachatelů, které viní ze spáchání přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví. K incidentu došlo začátkem měsíce ledna v jedné z příhraničních obcí na Českokrumlovsku. Obviněný šedesátiletý muž zde po předchozí slovní rozepři opakovaně napadl dřevěnou tyčí o délce nejméně sedmdesát centimetrů druhého z obviněných. Obviněný čtyřiačtyřicetiletý muž na to zareagoval tak, že útočníka s dřevěnou tyčí jedenkrát bodnul kuchyňským nožem s čepelí o délce bezmála dvanáct centimetrů do oblasti levého boku. Oba obvinění museli být po incidentu ošetřeni na chirurgické ambulanci nemocnice v Českém Krumlově. Mezi obviněnými se však nejednalo o první podobný incident. K slovní rozepři s následným fyzickým napadením za použití zbraní, došlo mezi obviněnými již začátkem srpna loňského roku. K napadení byla šedesátiletým mužem použita opět dřevěná tyč. Druhý z obviněných však tentokrát útočil ruční pilou na dřevo, kterou prvního z obviněných několikrát seknul. V tomto případě došlo ze strany šedesátiletého obviněného také k napadení osmatřicetileté svědkyně, kterou několikrát udeřil dřevěnou tyčí do oblasti hlavy. I tento incident si vyžádal ošetření na chirurgické ambulanci nemocnice v Českém Krumlově. Trestní stíhání obou obviněných bude probíhat na svobodě. V případě prokázání viny jim u soudu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.
por. Miroslav Šupík, DiS., ck.pis@pcr.cz
6. ledna 2023