Za volantem neměl co dělat

Soběslav – Maření výkonu úředního rozhodnutí. (Hlasová schránka 974 238 116)

obrázek: Za volantem neměl co dělat
Soběslavští policisté zahájili úkony trestního řízení proti místnímu muži středního věku. Ten je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu, a to přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V závěru uplynulého týdne řídil v ulicích soběslavského sídliště Svákov osobní vozidlo tovární značky Rover, a to i přesto, že mu byl rozhodnutí táborského soudu uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel, s platností do roku 2024. Policisté případ zpracují formou zkráceného přípravného řízení. Muže opět čeká soud, kde je ohrožen až trestem odnětí svobody na dobu dvou let. Nejedná se o ojedinělý případ. Mnozí „neřidiči“, ač poučeni, si důsledky svého jednání neuvědomují či nepřipouští. Rozhodnutím soudu jsou pak více než překvapeni. Nerespektovat zákon se nevyplácí. por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz 29. června 2021

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články