Online Před 2 měsíci

Paliva v regionu skokově zdražují, benzín už je téměř na 40 korunách za litr

Ceny paliv v Jihočeském kraji prudce stoupají, s průměrným nárůstem o 50 haléřů za litr benzínu i nafty od minulého týdne. Nejvyšší nárůst je v Českobudějovicku, kde cena benzínu téměř dosahuje 40 Kč za litr.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Senior na kole vyvrátil závoru a ujel

Neznámý cyklista způsobil bizarní nehodu nedaleko budějovické nemocnice, když narazil do závory na parkovišti. Policie hledají muže mezi 65 a 75 lety, který jel na elektrokole Crussis.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 6 dny
REGIONJIH.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Windsurfingový víkendový zážitek na Lipně

Přidejte se k víkendovému windsurfingu na Lipně v kempu Villa Bohemia. Užijte si vzrušení a pohodu, přístupné pro dospělé i děti od 7 let. K dispozici také paddleboarding, jóga, cyklistika a nevšední sporty.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Téměř tisícovka případů černého kašle v Jižních Čechách

V jižních Čechách bylo od začátku roku zaznamenáno přes 900 případů černého kašle. Nejvíce ohroženými skupinami jsou středoškoláci, starší žáci základních škol, neočkované děti a starší lidé. Celkový počet případů v ČR přesáhl 5 000.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

První případy Lymeské boreliózy

Jihočeská profylaktické opatření proti lymeské borelióze, nakažlivé chorobě přenášené klíšťaty, se stávají důležitější po zaznamenání prvních případů onemocnění. Lymeská borelióza může způsobit problémy se klouby a srdcem.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Zkrátí nový stavební zákon přípravu staveb?

Nový stavební zákon č. 283/2021 Sb. přináší zásadní změny pro architekty, projektanty, stavební firmy atd. Postupné nabývání účinnosti začíná 1. ledna 2024 (vyhrazené stavby) a 1. července 2024 (ostatní oblasti).

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Hledejte obří kraslice na Hluboké!

Velikonoce na Hluboké přilákají desítky tisíc návštěvníků, kteří budou hledat obří kraslice skryté po celém městě. Akce pokračuje až do konce dubna a výtěžek půjde na dobrou věc, jako podpora pro Štěpána s autismem.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Podvodníků na internetu narůstá

V Plzeňském kraji narůstá počet internetových podvodů, kdy oběti přicházejí o velké částky peněz. Policisté apelují na občany, aby byli při online nákupech obezřetní a důkladně ověřovali, komu posílají své peníze.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Zahájení stavby silnice II/141: Menší nehody a lepší průjezdnost

Jihočeský kraj zahájil stavbu silnice II/141 mezi Prachaticemi a Libínským Sedle. Cílem je snížit počet dopravních nehod a zlepšit průjezdnost. Celkové náklady jsou odhadovány na 66,7 milionu Kč včetně DPH, s plánovaným dokončením v září 2024.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Pohodlí nákupů na jihočeském virtuálním tržišti

Jihočeské virtuální tržiště propojuje regionální potravinářské producenty se školními jídelnami a domovy pro seniory. Za rok a půl se zde prodaly potraviny za více než 13 milionů korun, s předpokladem většího výnosu v aktuálním roce.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ