Online Před 2 měsíci

Romský památník v Letech se otevře veřejnosti v polovině května

Dne 12. května bude otevřen Památník Romů a Sintů na Písecku v Letech. Událost bude součástí tradičního pietního aktu na místě nouzového pohřebiště. Muzeum romské kultury, které památník spravuje, postavilo nový památník na místě někdejšího vepřína.

Blog
Před 3 dny
REGIONJIH.CZ

Nové onkologické centrum v Táboře

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR plánuje vytvořit Regionální onkologická centra (ROC) pro poskytování komplexní péče onkologickým pacientům.

Blog
Před 6 dny
REGIONJIH.CZ

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Revitalizace Samsonovy kašny - praskliny mizí

Obnova historické Samsonovy kašny v Českých Budějovicích zahrnuje odstranění nepůvodního spárování a trhlin, aby se zabránilo pronikání vody do kamene. Opravy probíhají za použití měkčích, pružnějších materiálů, a práce by měly být dokončeny do konce dubna.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Obezita u žen zdvojnásobila, muži je dvojnásobně překonali

Obezita u žen se od roku 1990 zdvojnásobila, u mužů ztrojnásobila a u mladých čtyřikrát. Navrátil nabízí prevenci a zdravý životní styl, aby se zvýšila délka života v dobrém zdraví.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Registrace pro splouvání Teplé Vltavy spuštěna

Národní park Šumava zahajuje registrace pro splouvání Teplé Vltavy. Pro splutí je nutná registrace a cena za splutí zůstává šest set korun.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Jihočeši v semifinále extraligy zdolali Kladno 3:1

Jihočeští volejbalisté se přibližují ke konci extraligy, když zdolali Kladno poměrem 3:1. V čele s Gonzálezem, který získal 24 bodů, a podporován Luengasem a Okoličem se postavili Kladno, které odolávalo, ale nakonec podlehlo.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Venkovní hřiště při školách nyní pro veřejnost

Veřejnost má přístup k venkovním hřištím tří základních škol v Českých Budějovicích od 29. března, a to zdarma! Projekt Náš plácek nabízí hřiště s otevíracími hodinami až do 19 nebo 20 hodin.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Finále volejbalu za hejtmanův pohár

Druhý ročník středoškolských volejbalových her o pohár hejtmana Jihočeského kraje vstoupil do finálové fáze. Finálový turnaj se rozšířil a zúčastní se dvojnásobek škol. Turnaje se přihlásilo 42 týmů z 39 škol a přitažlivost hry pro obě pohlaví napomáhá vzrůstající popularitě volejbalu mezi středními školami.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Napadení Youtubera v Písku: Zlomeniny a brutální útok

Vyšetřování napadení internetového influencera Humiho v Písku odhalilo tři pachatele, kteří byli zadrženi a obviněni z výtržnictví a ublížení na zdraví. Jedná se o dva nezletilé a jednu dospělou osobu. Podle policie útoky nebyly motivovány rasovými předsudky.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Ester Ledecká, česká sněžná královna

Ester Ledecká, česká sněžná královna, opět ukázala výjimečné schopnosti a zvítězila ve Světovém poháru. Její úžasný výkon překvapil mnohé, ale očekávali jej ti, kteří sledují její kariéru.

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ

Vhozený kelímek, skandál?

UEFA rozhodla o incidentu, kdy během zápasu Evropské ligy byl vhozený kelímek na hráčskou lavičku FC Viktoria Plzeň. Označila čin za porušení bezpečnostních pravidel. P

Blog
Před 4 týdny
REGIONJIH.CZ