Online Před 3 týdny

Projekt za cca 800 milionů korun: přemístění Alšovy jihočeské galerie do Českých Budějovic

Centrum Českých Budějovic se chystá na zásadní proměnu v důsledku plánovaného přemístění Alšovy jihočeské galerie (AJG) do srdce města. Projekt, odhadovaný na 800 milionů korun, je součástí Kulturního ostrova plánovaného na rok 2028. Nové umístění galerie má přilákat turisty, zlepšit vystavování umění a zatraktivnit celkový vzhled centra města. Součástí proměny je také odstranění nevzhledného parkoviště, které bude nahrazeno podzemním zařízením a parkem s desítkami stromů.

Blog
Před 5 dny
REGIONJIH.CZ

Nový bazén v Písku: Zastupitelé souhlasí, stavba blízko školy začne letos

Město Písek vypisuje čtvrté výběrové řízení na zhotovitele projektu nového krytého plaveckého bazénu. Starý bazén pod lesnickou školou má být nahrazen novým objektem. Předchozí tři pokusy nebyly úspěšné, ale nyní byl projekt schválen zastupiteli většinou. Pokud výběrové řízení selže, další už nebude vypisováno. Výstavba by měla trvat dvacet měsíců.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Maňasová zlomila český rekord, Pezinková zdolala šampionku Hrubou

Sprinterka Gabriela Maňasová překonala český rekord na 60 metrů časem 7,15 sekundy na halovém mistrovství ČR v atletice. Šampionát také odhalil další atletické talenty v mužských i ženských kategoriích. Výkony mladých atletů ukazují slibnou budoucnost české atletiky.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Krejčíková kvůli zranění opouští turnaj v Dubaji: Vzpomínky a propad v žebříčku

Tenistka Barbora Krejčíková nebude obhajovat svůj titul v Dubaji kvůli zranění zad. Její absence způsobí propad startovky a pokles ve světovém žebříčku. Spolu s ní se odhlásila i Naomi Ósakaová, což zpochybňuje přítomnost velkých jmen na turnaji.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Fiala a Výborný projednají s agrárníky návrh na daňovou úlevu, protesty pokračují

Zemědělský svaz ČR jednal s premiérem Fialou a ministrem zemědělství Výborným o změně zemědělské politiky. Navrhovaná úprava redistributivní platby nebyla schválena, ale byla navržena úprava daně z příjmu zemědělců. Svaz vyzývá k dalším změnám a snížení byrokracie. Upozorňují na problém nekalé konkurence na evropském trhu a kontroverzní "Zelenou dohodu" EU. Zemědělci připravují protestní akce.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Temelín čekají změny - nové palivo a personální obměna

Jaderná elektrárna Temelín čelí výzvě najít a přijmout odborníky, jelikož první generace zaměstnanců, kteří zde postavili a spustili první blok v roce 2000, odchází do důchodu. ČEZ plánuje letos přijmout stovku odborníků, včetně svářečů, zámečníků a elektrikářů.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Pohonné hmoty v Česku: Rostoucí ceny, oslabující koruna a napětí v Rudém moři

Ceny pohonných hmot v Česku rostou z důvodu oslabování koruny vůči dolaru a geopolitického napětí v oblasti Rudého moře. Průměrná cena benzinu Natural 95 dosáhla 37,68 Kč za litr, nafta zdražila na 37,78 Kč za litr. Dopravní a logistické firmy musí přizpůsobit své náklady a ceny aktuální situaci.

Blog
Před týdnem
REGIONJIH.CZ

Lednová inflace naznačuje pokles: Vyhlídky na nižší spotřebitelské ceny v roce 2024

V lednu 2024 došlo k výraznému poklesu inflace na 2,3 %, což je nejnižší úroveň od března 2021. Odborníci z Moore Czech Republic považují tento vývoj za důvod k optimismu, očekávají nižší inflaci v roce 2024 a růst reálných mezd, stimulující spotřebu a růst české ekonomiky.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Dukovany získá první palivo od Westinghouse pro zvýšení energetické bezpečnosti

ČEZ oznámil, že americký dodavatel Westinghouse poprvé dodá jaderné palivo do elektrárny Dukovany na jaře. Tato změna má zvýšit energetickou nezávislost na Rusku a diverzifikovat dodavatele. Cílem je mít alespoň dva dodavatele paliva pro větší bezpečnost a stabilitu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Nárůst černého kašle ohrožuje novorozence: Stoupá počet případů v Česku!

V České republice rychle přibývá nemocných s černým kašlem, ohroženi jsou zejména novorozenci. Od začátku roku bylo potvrzeno přes 630 případů. Třikrát více než za celý loňský rok. Nárůst je zaznamenán především mezi dětmi a středoškoláky. Očkování pomáhá předejít těžkému průběhu onemocnění.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Data z roku 2022: Zdravý životní styl českých dětí se zlepšuje!

Výsledky studie HBSC ukazují zlepšení v zdraví a zdravém životním stylu českých dětí, s chlapci spokojenějšími se svým zdravím a dívkami jícnějšími ve stravování. Fyzická aktivita je vyšší u chlapců, klesá spotřeba návykových látek a míra přiblížení k západoevropskému průměru. Prevence a motivace ke zdravému životnímu stylu jsou klíčové.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Nemocnice České Budějovice osvítí pavilon pro Dny dětské onkologie

Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice se poprvé připojuje k Dnům dětské onkologie. 15. února bude pavilon nasvícen zlatou barvou, symbolizující vítězství. Akce, začínající 15. února a trvající do konce měsíce, má zvýšit povědomí o dětských onkologických onemocněních a poskytnout podporu rodinám.

Blog
Před 2 týdny
REGIONJIH.CZ

Nebezpečí padajících kamenů na oblíbené turistické stezce u Vltavy

Sanace skal na populární turistické stezce u Boršova nad Vltavou začala s cílem dokončení prací před turistickou sezónou. Stezka o délce 18 km trpí značným zarůstáním a padajícími kameny, které ohrožují turisty. Opravy provádí společnost Strix, která stabilizuje skály a provádí prořezávku náletů a stromů. Celková cena sanace je více než 2 miliony korun, přičemž je hledána financování z dotačního titulu Ministerstva životního prostředí a kraje.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

Varování před povodňovou situací

Šumavské řeky Vydra, Křemelná a Otava hlásí první povodňové stupně kvůli vydatným dešťům v posledních 24 hodinách. Český hydrometeorologický ústav varuje, že další srážky mohou vést k druhému povodňovému stupni a doporučuje sledovat informace o vývoji situace.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ

35 nových trolejbusů Škoda bezdrátově ovládnou ulice Českých Budějovic

Českobudějovický dopravní podnik koupí 35 nových trolejbusů od Škody za necelých 700 milionů korun. Trolejbusy typu 33Tr budou vybaveny trakčními bateriemi, umožňující jízdu i bez trolejového vedení. Investice přispěje k modernizaci a udržitelnému rozvoji městské dopravy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONJIH.CZ