ZPRÁVY AKTUALITY Jižní čechy

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do konce března

Na mimořádném jednání ve středu 24. února 2021 schválila vláda Andreje Babiše návrh žádosti Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na prodloužení doby nouzového stavu vyhlášeného pro území České republiky, a to do 31. března.

0

Včera

Budějovičáci budou mít už v květnu lanový park

Společnost Progresiv, s.r.o., začala s přípravou lanového parku v úseku lesa vedle školy Máj II. První trasy by měly být dokončeny v květnu letošního roku. Po zkušebním provozu bude park otevřen široké veřejnosti z Českých Budějovic i celého Jihočeského kraje.

0

Před 3 dny

Od čtvrtka budou v obchodech, provozovnách služeb, ambulantních zdravotnických zařízeních nebo veřejné dopravě povinné respirátory FFP2

Ministerstvo zdravotnictví v reakci na nepříznivý vývoj epidemie covid-19 přichází s mimořádným protiepidemickým opatřením.

0

Před 4 dny

Jihočeši už naplno rozjeli přípravu letošního Travelconu

Celkem 1612 registrovaných účastníků, více než šest tisíc zhlédnutí programu, který zahrnoval 22 odborných témat, rozebíraných do detailu 41 přednášejícími ve třech sálech v Českých Budějovicích a Praze. Takový byl loňský čtvrtý ročník dnes už tradiční konference cestovního ruchu Travelcon 2020 v režii Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). Její letošní pátý ročník se uskuteční ve dnech 15. a 16. dubna. Kvůli covidu znovu on-line.

0

Před týdnem

16 miliónů korun od kraje na podporu jihočeských knihoven

Šestnácti milionová dotace na podporu jihočeských knihoven je v letošním roce určena pro 597 knihoven a poboček celého Jihočeského kraje. V regionu České Budějovice dotaci využije 136 knihoven a jejich poboček.

0

Před týdnem

ZMĚNA místa OČKOVÁNÍ proti COVID 19

Od čtvrtka 18.února.2021 bude očkování proti COVID 19 prováděno v „OČKU“ na zimním stadionu v Táboře (viz fotogalerie). Do té doby se očkovalo přímo v nemocnici.

0

Před týdnem

O platební terminál zdarma lze žádat do konce března

4 500 terminálů bezplatně. Aktuální stav projektu „Česko platí kartou“, díky kterému mohou firmy a osoby samostatně výdělečně činné, tedy i drobní podnikatelé, tento způsob bezkontaktní platby využívat zdarma.

0

Před týdnem

Žáci a studenti v Jihočeském kraji odevzdali vloni k recyklaci 3,6 tuny baterií. Zároveň vymýšleli recyklační zlepšováky

Školáci a studenti z Jihočeského kraje odevzdali v minulém roce v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět k recyklaci celkem 3 559 kilogramů použitých baterií. Zároveň prohlubovali své znalosti v oblasti třídění, recyklace a předcházení vzniku odpadů. Loni mimo jiné plnili osvětový úkol, při němž vymýšleli recyklační zlepšováky, které podpoří třídění baterií a jejich rozumnou spotřebu.

0

Před týdnem

Online finanční úřad jde do finále, pro veřejnost se spustí 28. února

Finanční správa spouští pilotní provoz online finančního úřadu – MOJE daně.

0

Před 3 týdny

Epidemie covid-19 se v České republice nelepší, nemocnice jsou nadále na hraně svých kapacit

Kapacity lůžkové péče pro pacienty s onemocněním covid-19 jsou i nadále velmi vytížené a někde také na hraně své maximální kapacity.

0

Před 3 týdny

Odborný web Dezinfekce.sk poskytuje důležité informace o dezinfekčních prostředcích

Prohlédněte si online katalog dezinfekcí a stáhněte si manuál jak se chránit před koronavirem!

0

Před 4 týdny

Vloni se rekvalifikovalo 8 000 osob, před 10 lety to bylo desetkrát více

Podle dat zveřejněných Úřadem práce ČR se v loňském roce rekvalifikovalo na 8 000 osob.

0

Před měsícem

Co je třeba splňovat při uvádění roušek a respirátorů na trh? Poradí průvodce

Dokument chce usnadnit především výrobcům a zadavatelům veřejných zakázek orientaci v platných pravidlech.

0

Před měsícem

Společnost VSP Auto, s.r.o. spustila online prezentaci ELEKTRO & HYBRID vozů Mercedes-Benz

VSP Auto, s.r.o. je autorizovaným prodejcem a opravcem vozidel značky Mercedes-Benz. Na stránkách společnosti nyní nově naleznete přehled ELEKTRO & HYBRID vozů Mercedes-Benz.

0

Před měsícem
uniweb seo