Tip na knihu: Městečko

Polský horor dvou autorů.

uniweb weby

Spisovatel Marcin Lanowicz má problémy s autorským blokem, a tak se s manželkou rozhodne pro dovolenou v malém městě na Mazurech. Morwany zpočátku splňují jejich očekávání – příjemné chaty uprostřed lesů v blízkosti krásných jezer. Časem si však všimnou, že obyvatelé města jsou velmi podivní a někteří z nich vypadají vážně nemocní. Navíc je celou dobu provázejí tři světlovlasé ženy. Co jsou zač? Proč se před nimi nejprve skrývají? Brzy se ukáže, že Morwané i světlovlasé ženy nejsou těmi, za koho se vydávají, a že malá vesnice, kterou všichni nazývají „městečkem“, neexistuje na žádné mapě…

Nakladatelství Golden Dog na český trh přináší hororový román Městečko, který je dílem dvou polských autorů. Těmi jsou Robert Cichowlas a Łukasz Radecki. I když mají oba trochu odlišný pohled na horor a vyhledávají v něm něco jiného, dokázali společně vytvořit funkční celek. A kdože jsou ti dva autoři?

Robert Cichowlas se narodil, vystudoval kulturologii, oženil se, zplodil dvě děti, a to všechno v Poznani, kde žije dodnes. Pracuje jako vedoucí redaktor v nakladatelství Replika, do nějž přivedl několik zahraničních hororových autorů a pomáhal při vydávání antologií hororových povídek (série hororových antologií s mezinárodní účastí 11 cięć, 13 ran, 15 blizn a 17 szram). Hororový žánr obecně podporuje jako překladatel, redaktor i recenzent.

Łukasz Radecki (*1979) je spisovatel, učitel, muzikant, redaktor a publicista. Aktivně hraje v několika metalových kapelách, složil hudbu k několika hororovým filmům, vydal dvě sólové desky. Přispívá do hudebních časopisů a na internetové stránky věnující se hororovému žánru. Milovník H. P. Lovecrafta a Pink Floyd. Jeden z průkopníků moderního polského hororu, který ve své tvorbě propojuje sociální angažovanost s estetikou gore. Ve své tvorbě preferuje realistickou makabróznost typu The Texas Chainsaw Massacre.

Román Městečko i na český trh přináší trend, který je v současné době v Polsku velmi populární. Jedná se o využívání slovanské mytologie v hororových příbězích. Proč se v hororu obracet na mytologie indiánské, severské, arabské nebo jakékoli jiné? Vždyť i v našich zeměpisných šířkách máme legendy, které si o hororové zpracování doslova říkají. A právě to dokazuje Městečko.

Městečko je na trhu od 16. května 2022.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/mestecko/

O nakladatelství Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu (fantasy, scifi). Jedním z cílů nakladatelství je podpořit české hororové autory, vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

Více na www.goldendog.cz

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band