Co můžeme udělat pro zvýšení imunity v podzimních měsících?

Jak zvýšit imunitu? Začněte tím, že budete posilovat fyzickou kondici a užívat kvalitní potravinové doplňky.

uniweb

Jak imunitní systém posílit v době podzimních mlh a sychravého počasí?

Silná obranyschopnost organismu (imunita) je důležitá, málokdy však víme, co je pro zvýšení imunity opravdu potřeba. Podzim a zimní měsíce přináší nevlídné počasí, období chřipek a nachlazení, které mohou náš imunitní systém značně poškodit a naše obranyschopnost pak slábne. Máme pro vás 3 tipy na posílení imunity:

1. Doplňujte správné živiny a vitamíny

Základními kameny pro lepší imunitu jsou selen, zinek, vitamin C, B6 a vitamin D. Vitamin C je nejúčinnější proti virům a je skvělým antioxidantem. Vitamin B6 pak přispívá k optimální tvorbě červených krvinek. Vitamin D krom toho, že aktivuje imunitní systém, napomáhá při hubnutí. Zinek a selen zase zabraňují tvorbě volných radikálů, které v těle způsobují oslabení imunitního systému. Co ale dělat, když je těchto důležitých látek v potravinách málo nebo je nenajdete vůbec? Nejlepší je sáhnout pro kvalitní doplňky stravy.

2. Posilujte fyzickou kondici

Kondici můžete posilovat téměř bez velkých nároků na čas nejen ve fitness ale také v domácím prostředí. Inspirovat se můžete spoustou cvičebních videí, která jsou většinou dostupná zdarma na YouTube a fungují jako skvělá inspirace. Doporučujeme cvičební videa Skinny Girls. Stačí si doma najít volné místo a chvíli pro sebe. Cvičit můžete s vlastním tělem a není potřeba dokupovat žádné cvičební pomůcky. Cvičení můžete zakončit studenou sprchou, které navíc krom té fyzické kondice, posiluje i tu psychickou.

3. Upravte si jídelníček pro zdravé hubnutí a zbavte se nadváhy

Snižte příjem kalorií

Saháte po potravinách plných kalorií jako je například čokoláda, když chcete zahnat stres, vyčerpání nebo při sledování televize? Tak pozor! Zbavte se tohoto zlozvyku a dejte si místo čokolády nebo oříšků raději mrkev.

Snižte příjem sacharidů

Pokud konzumujete hodně těstovin, rýže nebo chleba, tělem vylučovaný inzulín začne bojovat s přílivem glukózy do krve. Zabraňuje tak tomu, aby tukové buňky uvolnily tuky a spalovalo je jako „palivo“. A naopak vytváří více tukových buněk.

Snižte příjem tuků

Na začátku je nutné říci, že ne všechny tuky jsou špatné. Například nenasycené tuky nacházející se v avokádu, ořechách, sojovém mléce, tofu či mořských rybách tě nasytí a v kombinaci s olivovým olejem a čerstvou zeleninou jsou jednoznačně skvělým krokem ke zlepšení kvality stravování. Naučte se je proto do svého jídelníčku pravidelně zařazovatt.

Více se dozvíte v článku Jídelníček pro zdravé hubnutí.

uniweb weby

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb seo

Hlavní zprávy

 

uniweb webíky