Konec prázdnin na silnicích

Přes veškerá preventivní opatření pořádkové a dopravní policie dochází zejména v době prázdnin, v době dovolených, k dopravním nehodám, bohužel mnohdy i tragickým.


Přes veškerá preventivní opatření pořádkové a dopravní policie dochází zejména v době prázdnin,  v době dovolených, k dopravním nehodám, bohužel mnohdy i tragickým. Za nehodou ve většině případů stojí nepřiměřená rychlost jízdy, ale v letních horkých dnech i únava a následný mikrospánek. Návrat z dovolené tak nemusí mít vždy šťastný konec. Poslední, pro řidiče známé kilometry, mohou být někdy i ty poslední. Proto policisté doporučují řidičům, aby nepodceňovali únavu, raději zastavili a odpočinuli si, pravidelně doplňovali tekutiny. Dle odborníků mnohdy zvyšuje unavený řidič nejen rychlost jízdy, ale také agresivitu.

 Řidiči by měli stále myslet na dodržování zákona  a to především dodržovat povolenou rychlost, být za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy a mít v pořádku technický stav svého vozidla. Pamatujte rovněž  na fakt, že stále platí nulová tolerance co se alkoholu za volantem týká! Tudíž se vyvarujte požívání alkoholu před jízdou.

 Dopravní nehodovost od začátku letních prázdnin, tj. od  1.července  do dnešního dne 28. srpna 2020 v okrese  J.Hradec není rozhodně zanedbatelná! Turistů v regionu  výrazně přibylo a tudíž stoupl i počet dopravních nehod. Dopravní policisté šetřili celkem 122 dopravních nehod! ( Zde nejsou zahrnuty nehody bez zranění či dopravní nehody řešené na tzv. euroformuláře).  Za letní prázdniny zemřel na Jindřichohradecku  při dopravní  nehodě 1 cyklista.  Těžce zraněných osob bylo 8, lehce zraněných pak 83. V 15 případech byl řidič, viník dopravní nehody, pod vlivem alkoholu.  

 V  poslední prázdninové dny budou policisté na silnicích ve zvýšené míře dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stejně tak i první zářijové dny, kdy děti nastupují do školy. Zde budou dohlížet u přechodů pro chodce v blízkosti základních škol na správné přecházení a na bezpečnou jízdu. Řidiči buďte k sobě ohleduplní a dodržujte pravidla silničního provozu!

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024