Víc štěstí než rozumu

Tábor – Opilá žena střet s vlakem přežila. (Hlasová schránka 974 238 116)

obrázek: Víc štěstí než rozumu

Krátce před desátou hodinou večerní včerejšího dne vyjížděly všechny složky IZS do prostoru táborského vlakového nádraží, kde došlo ke střetu osoby s vlakem. Následné šetření ukázalo, že silně opilá žena (46) přecházela kolejiště v místech, kde je to zakázáno, a to z ulice U Bechyňské dráhy směrem do ulice Vodňanského. V prostoru koleje číslo 5 zakopla a spadla mezi koleje, a to v okamžiku, kdy zde přijížděla rychlíková vlaková souprava ve směru od Českých Budějovic na Prahu. Přestože strojvedoucí okamžitě aktivoval rychlobrzdu, celý vlak ženu přejel, kdy zůstala ležet až pod posledním vagonem. Vlak s názvem „Váša Příhoda“ byl k ženě milosrdný. Ta utrpěla je tržnou ránu na hlavě a pohmožděninu paže. Po ošetření ZZS pak byla převezena na traumatologii českobudějovické nemocnice. Žádný z šedesáti cestujících ve vlaku neutrpěl žádné zranění. Dechová zkouška u strojvedoucího vlaku proběhla s negativním výsledkem. Silně opilá žena nebyla schopna dechovou zkoušku absolvovat.

Ne vždy však má opilec takovéto štěstí. Stačilo málo a událost mohla mít tragický následek. Opětovně připomínáme, že přecházet vlakovou trať všude tam, kde to není dovoleno, je hazard se životem.

por. Mgr. Miroslav Doubek   ta.pis@pcr.cz , krpc.pio@pcr.cz

20. října 2017

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku

Další články