Jihočeská centrála cestovního ruchu zahájila registrace na 9. ročník konference Travelcon, která se uskuteční 15. a 16. dubna 2026 na Výstavišti České Budějovice. Program s podtitulem Z první ruky nabídne praktické zkušenosti z oboru, diskuse o dopravě, infrastruktuře i návštěvnických trendech. Součástí akce bude také návrat Velké ceny cestovního ruchu.
Jihočeská centrála cestovního ruchu spustila registrace na devátý ročník celostátní konference Travelcon. Setkání odborníků z oblasti cestovního ruchu se uskuteční 15. a 16. dubna 2026 na Výstavišti České Budějovice v Národním pavilonu Z.
Letošní ročník ponese podtitul „Z první ruky“ a zaměří se především na sdílení praktických zkušeností lidí, kteří se cestovnímu ruchu věnují v každodenní praxi. Program má nabídnout pohledy z regionů, služeb, dopravy i marketingu a vytvořit prostor pro odbornou diskusi napříč sektorem.
Konference se zaměří na témata, která aktuálně ovlivňují podobu cestovního ruchu v Česku i zahraničí. Diskuse se budou věnovat například prioritám rozvoje odvětví, proměnám návštěvnického chování nebo očekáváním zahraničních turistů, včetně návštěvníků z německy a maďarsky mluvících zemí.
Součástí programu budou také zkušenosti s pořádáním velkých akcí a jejich přínosy pro regiony. Další blok se zaměří na dopravní dostupnost a infrastrukturu včetně rozvoje autobusové turistiky. Pozornost bude věnována rovněž globálním trendům, které ovlivňují turistické destinace například prostřednictvím mediální produkce a streamovacích služeb.
Podle organizátorů je cílem letošního ročníku ještě více zdůraznit sdílení konkrétních zkušeností z praxe a nabídnout realistický pohled na současný vývoj v cestovním ruchu.
Součástí konference bude také slavnostní vyhlášení Velké ceny cestovního ruchu, která se do Českých Budějovic vrací po několikaleté přestávce. Ocenění upozorňuje na projekty a iniciativy, které přispívají k rozvoji cestování a inovací v oboru.
Propojení soutěže s konferencí má posílit odborný charakter akce a vytvořit prostor pro setkání zástupců destinačních organizací, veřejného sektoru i soukromých firem.
Vstupenky na konferenci jsou již v prodeji, přičemž zvýhodněná cena je dostupná do 15. března 2026. Registrace probíhá prostřednictvím webu Travelcon – vstupenky.
Jihočeská centrála cestovního ruchu je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje, která se věnuje destinačnímu managementu a podpoře cestovního ruchu v regionu jižních Čech. Další informace o činnosti organizace jsou dostupné na webu JCCR.