Kriminalisté v Českých Budějovicích dopadli muže, který rozebíral jízdní kola. Škoda je kolem 15 tisíc

Kriminalisté v Českých Budějovicích zadrželi muže narozeného v roce 1990, podezřelého z několika letošních krádeží. Zaměřoval se na jízdní kola, z nichž odmontovával jednotlivé díly přímo z rámů, a v jednom případě vzal i značkové boty z chodby panelového domu. Škoda dosahuje zhruba 15 tisíc korun a muž je stíhán na svobodě.

obrázek: Kriminalisté v Českých Budějovicích dopadli muže, který rozebíral jízdní kola. Škoda je kolem 15 tisíc
ilustrační

Kriminalisté v Českých Budějovicích zahájili trestní stíhání muže podezřelého z několika krádeží, které se odehrály v letošním roce. Podle policie se zaměřoval především na jízdní kola a z rámů odmontovával jejich jednotlivé části.

Podle policie:
  • podezřelý je muž narozený v roce 1990
  • zaměřoval se na krádeže dílů z jízdních kol
  • v jednom případě odcizil i značkové boty
  • škoda: přibližně 15 000 Kč
  • muž byl v minulosti za podobnou trestnou činnost odsouzen

Na případu spolupracovali kriminalisté s policisty z obvodního oddělení České Budějovice–město. Muž pochází z okresu České Budějovice a je stíhán na svobodě.

Kola mizela přímo z rámů

První případ se podle vyšetřovatelů odehrál na začátku dubna v ulici Františka Šrámka. Pachatel si zde vyhlédl dámské trekové kolo a odmontoval z něj zadní kolo.

O několik dní později měl v ulici Čéčova vstoupit do panelového domu a v chodbě rozebrat další jízdní kolo. Tentokrát si podle policie odnesl přední i zadní kolo.

Nevzal jen cyklo díly

Policie mu přičítá i další krádež v bytovém domě v Českých Budějovicích. Ze společné chodby ve třetím patře zmizely značkové boty, které měl podle vyšetřovatelů odcizit stejný muž.

Celková škoda dosahuje zhruba 15 tisíc korun. Podle policie měl muž krást i přesto, že byl za podobnou trestnou činnost v minulosti odsouzen.


Další články